NAŠI JEDINCI

 

Interšampion, Šampion Polska, Maďarska, Rakouska, Slovenska, Německa - VDH, Německa KfT, České republiky Lomondview Piper
 
Interšampion
Šampion Polska, Maďarska, Rakouska, Slovenska, Německa - VDH, Německa KfT, České republiky, Slovenský Veterán Šampion
Lomondview Piper

 Z malého žíhaného štěněte se stal velice krásný, inteligentní a přemýšlivý pes. Povahou je uzavřený, svoji přízeň nikomu nevnucuje, ví, co se sluší a patří. S přehledem hodnotí situaci v rodině mé, i své, skotské, kde je uznávaným a respektovaným vůdcem. Svým přirozeným chováním získává mnoho obdivovatelů jak z řad milovníků psů, tak i většiny rozhodčích na výstavách. Výstavní kruhy a předvádění se v nich je jeho velká vášeň a láska. V 8 letech svého věku získal mnoho ocenění.


Interšampion, Šampion Polska, Maďarska, Slovenska, České republiky Lomondview Louise
Interšampion
Šampion Polska, Maďarska, Slovenska, České republiky, Slovenský Veterán Šampion
Lomondview Louise

Zakladatelkou mého vlastního chovu „ z Klicperova Chlumce“ je již zmíněné malé černé štěňátko od jezera Loch Lomond. Za svůj život měla 3 úspěšné vrhy. Bez nejmenších problémů porodila a vychovala 17 skvělých dětí. Některé z nich se dostaly k novým majitelům do Rakouska, Maďarska, Slovinska, Německa, dvě dokonce opustily evropský kontinent a našly nový domov v Izraeli u paní prezidentky chovu skotských terierů. Přestože se moje Louise náležitě věnovala svým mateřským povinnostem, je i výstavně úspěšná. Za svoji výstavní karieru získala spoustu ocenění.
     Samozřejmě, že z každého jejího vrhu jsem si vždy nechala po 1 štěněti.
Jsou to: 
ADELEIN z Klicperova Chlumce
BASCO z Klicperova Chlumce
CLEO z Klicperova Chlumce


Interšampion, Šampion Polska, Maďarska, Slovenska, České republiky  Adelein z Klicperova Chlumce
Interšampion
Šampion Polska, Maďarska, Slovenska, České republiky, Slovenský Veterán Šampion, Český Veterán Šampion
Adelein z Klicperova Chlumce
 
Svoji prvorozenou holčicku Adélku jsem si vybrala hned první týden po narození ze 7 štěňat. Nebylo o čem přemýšlet. Již tenkrát jsem věděla, že je to ta pravá a dnes po pěti letech vím, že můj odhad byl správný. Je mně bezmezně oddaná a bez své paničky ani krok. Ve výstavních kruzích je jako doma, neví, co je strach, bázeň, obava. Tak jen vzhůru za výstavními úspěchy. Nejsou malé.
    Také moje Adélka je maminkou. Za svůj život dvakrát bez problémů porodila, měla celkem devět dětí. Adélko, díky ti za ně, všechny jsou skvělé, víckrát už ale rodit nebudeš. Teď je řada na mladších. Z každého jejího vrhu jsem si nechala vždy jednu fenku.
Jsou to: 
DORIS z Klicperova Chlumce
ESTER z Klicperova Chlumce

O nich bude zmínka na konci, protože jsou zatím poslední štěňata v mé skotské rodině. Další jejich sourozenci žijí v Polsku, jedna fenka je na Slovensku a jedna v Maďarsku.

Interšampion, Šampion Polska, Maďarska, Slovenska, Rakouska, České republiky  Basco z Klicperova Chlumce
Interšampion
Šampion Polska, Maďarska, Slovenska, Rakouska, České republiky
Basco z Klicperova Chlumce

Z druhého vrhu Louisy jsem si nechala psa Basco z Klicperova Chlumce. Je to skot jak má být. Krátký, kompaktní, s úzkou dlouhou hlavou, samozřejmě plnochrupý. Velice se podobá modernímu anglickému typu skota. Vždyť právě proto si pro své feny pečlivě vybírám krycí psy, kteří nesou krev z chovné stanice Lomondview. Basco je malý rošťák a velký bojovník. Na výstavách si vede stejně dobře, i to je pro něho boj. Bohužel, někdy končí, ne však svojí vinou, poražen. Protože je tvrdý skot, myslí si své (to jsem se už naučila od něho i já). A jsme u výstav. Máme jich za sebou dost, výsledky dobré, posuďte sami.


Interšampion, Junior šampion Polska, Šampion Polska, Maďarska, Slovenska, České republiky Cleo z  Klicperova Chlumce
Interšampion
Junior šampion Polska, Šampion Polska, Maďarska, Rakouska, Slovenska, České republiky,
Grand Šampion Slovenska, Český a Slovenský Veterán Šampion
Cleo z  Klicperova Chlumce

 Nadešel čas a moje malá Louise opět rodila. Už po třetí a naposled. Měli jsme opět pět malých černých myšek. Samozřejmě bylo jasné, že zase jedno štěně musí zůstat doma. Já jako žena a chovatelka, jsem byla rozhodnuta okamžitě. Bude to pes Cleo. Má vynikající povahu, je kliďas, tvrďas, nic ho nerozhází, dobrák od kosti. Nechá si od svých spolubydlících psím způsobem vynadat, prokousnout ucho, když se náhodou přiblíží k hárající feně - to se přece ve slušné rodině nedělá. Přitom ani nezabrečí. Je spíše uzavřený, stále jakoby meditoval. Není vtíravý, svoji lásku nedává bouřlivě najevo, ve všech projevech náklonnosti je zdrženlivý. Má překrásnou hlavičku a pohled jeho očí o něm říká vše. Jeho srst je bezkonkurenční. Na všech výstavách je velmi dobře hodnocen. Jeden pan rozhodčí ze Slovenska o něm napsal do posudku, že je „impozantný“. Za to mu touto cestou děkuji. Ve svých 3 letech má spoustu krásných výstavních výsledků. Co tomu říkáte?


Šampion Maďarska Doris z Klicperova Chlumce
Interšampion
Šampion Maďarska, Šampion Polska
Doris z Klicperova Chlumce

Je to fenka s krásnou, ušlechtilou dlouhou hlavou, tvrdou a hustou srstí, čistě černé barvy. Výstavní kruhy pro ni nejsou cizí. Vystavovat jsem ji začínala jako malé štěně a doufám, že i ona bude úspěšná a půjde po stopách svých starších členů naší skotské rodiny. Přála bych si to. I ona již okusila, jak chutná vítězství na výstavách. Snad to není tak špatné. Mezitím si poprvé odbyla své mateřské povinnosti. Bez problémů porodila 3 pěkné, zdravé a temperamentní děti. Holčička žije na Malorce, 1kluk v Německu a třetí? Nemohla jsem to udělat jinak. Zůstal doma, u své paničky v náručí. Jmenuje se Frederik z Klicperova Chlumce. On se vám představí sám, na konci naší skotské smečky.

Také její druhý porod proběhl naprosto bez problémů. Tentokrát porodila a vzorně vychovala 7 krásných a zdravých malých černoušků. Jeden kluk žije v Rakousku, druhý na Slovensku, holčičky jsou v Belgii a Lucembursku. Ostatní zůstaly v Čechách. Doufám, že všechny děti našly pěkný nový domov a milující majitele.

Protože oba porody byly bez problémů, připustili jsme ji po třetí a naposled. Porodila 6 zdravých a temperamentních dětí. Tatínek je opět Cleo. Jedna holčička žije ve Slovinsku, jeden kluk v Belgii, ostatní jsou v Čechách. Podstatné je ale to, že všechna miminka jsou členy svých nových rodin, jsou rozmazlovány a milovány a já jsem našla výborné nové přátele.


Junior šampion České republiky Ester z Klicperova Chlumce
Interšampion
Šampion Slovenska a České republiky, Šampion Polska, Maďarska, Junior šampion České republiky, Grand Šampion SK, Veteran šampion České republiky, Veteran šampion Slovenské republiky
Ester z Klicperova Chlumce
 
Klubový Šampion mladých CZ, Klubový Šampion CZ, Klubový Šampion SK, Klubový šampion A, Klubový vítěz mladých CZ, Klubový vítěz CZ, Klubový vítěz SK, Klubový vítěz H,  2x Národní vítěz CZ, 2x Vítěz speciální výstavy CZ, Danubia vítěz, Nejlepší fena v rase PL, Nejlepší terier v roce 2004, 2005

Nyní něco o mojí nejmladší fence Ester. Zatím je to naše malé a neposlušné dítě. Je velice temperamentní, zvědavá a paličatá. Zdá se, že vychovat ji bude těžké. Aby poslouchala každé slovo, ani nechci, nedělá to nikdo z naší skotské smečky a přesto, možná právě proto, žijeme všichni dohromady v pohodě a o to nám přece jde. Už ji začínám vystavovat. Zatím to vypadá docela dobře, ale zvládnout ji ve výstavním kruhu nám ještě dělá starosti. Je příliš temperamentní. Hlavní ale je, že se líbí. Ještě jí nebyl ani 1 rok a už byla JUNIOR ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY!

Od té doby získala mnoho krásných výstavních ocenění a já zase mnoho krásných zážitků s ní. Ve 3,5 letech měla poprvé štěňata, 2 kluky a 2 holčičky. Rozhodla jsem se jednoho kluka si nechat. Jmenuje se Charlie.


Interšampion
Šampion Slovenska a České republiky, Šampion Polska, Šampion Rakouska, Šampion Maďarska, Junior šampion České republiky
Frederik z Klicperova Chlumce

Klubový junior šampion CZ, Klubový šampion CZ, Klubový šampion SK, Klubový Šampion A, Danubia vítěz, Vítěz speciální výstavy CZ, Klubový vítěz CZ, Klubový vítěz SLO

Já jsem malý Frederik. Říkají mi Fredy. Zatím hodně papám, spinkám a ze všeho nejvíc zlobím a koušu svoji paničku. Přesto mi říká, že jsem její SLUNÍČKO. Povahou prý budu po tatínkovi. Nic mě nerozhází, jsem stále v pohodě a dobré náladě. I já už jezdím na výstavy. Zatím je jenom doprovázím a učím se, jak se mám chovat, abych byl taky ŠAMPION. Často mně počítali zuby. To se mi nelíbilo. Vždycky jsem je kousnul. Najednou začali jásat. Jsem taky PLNOCHRUPÝ.

Jak ten čas letí.........

Teď už se pravidelně účastním všech výstav a mám i dobré výsledky a hodnocení. Jsem taky ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION, ŠAMPION SLOVENSKA a ČESKÉ REPUBLIKY. Uvidíme, co bude dál. Ještě se prý musím hodně učit a snažit se. Pořád hodně zlobím a nechci paničku poslouchat.

Už dávno jsem dospělý SKOT, je po mně řada pěkných dětí, mám úspěchy na výstavách. Nemám rád výstavní postoj, ale přímo miluju poprat se v kruhu se svým soupeřem. Panička se vždycky zlobí a já jen čekám, kdy se konečně přetrhne vodítko. 


Charlie z Klicperova Chlumce
Interšampion
Šampion České republiky a Slovenska, Šampion Polska, Šampion Rakouska, Šampion Maďarska, Český a Slovenský Grand Šampion, Grand Šampion Maďarska, Junior šampion České republiky
Charlie z Klicperova Chlumce
 
Klubový šampion Rakouska, Klubový šampion CZ, Klubový junior šampion CZ, 3x Národní vítěz CZ, Nejlepší teriér KCHT 2007, 2009 a 2010

Tento kluk se narodil jako poslední a hned upoutal moji pozornost. Byl vůdce mezi štěňaty a začala jsem tušit, že zůstane doma. Už proto dostal jméno po svém slavném prapradědečkovi z Lomondview. Zatím se učí poznávat svět kolem sebe.

S jistotou již můžeme říci: Je taky PLNOCHRUPÝ!!!!!!!!!!!!!!!!

Dnes už je zkušený pes, má za sebou hodně výstav a výborné výstavní hodnocení. Tituly a šampionáty mu přibývají. Přestože je nejmladší (právě mu byly 2 roky) doma dělá velkého šéfa všem ostatním a je zle, když se mu nechtějí podřídit. To si hned vjedou do kožichu, až chlupy lítají.


Ivanka z Klicperova Chlumce
Interšampion
Šampion České republiky a Slovenska, Šampion Polska, Šampion Rakouska, Šampion Maďarska, Český a Slovenský Grand Šampion, Junior šampion České a Slovenské republiky
Ivanka z Klicperova Chlumce
 
Klubový šampion Rakouska, Klubový šampion CZ, Klubový šampion KCHT, Klubový vítěz mladých SK 2008, Klubový šampion mladých CZ, Klubový šampion mladých SKCHTaF, Klubový junior šampion CZ, GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER 2009 a 2010, Middle East European Winner 2009, ÖKV Centennial Winner 2009, Národní vítěz CZ, Nejlepší terier KCHT v r. 2009 a 2010

Toto je další člen naší rodiny, IVANKA. Narodila se jako první a hned jak jsem ji poprvé uviděla a vzala do ruky, řekla jsem jí: "Ty budeš moje Ivanka". Taky to tak zůstalo.

Jako štěňátko začíná sklízet první výstavní úspěchy a stát na stupních vítězů.

 


Jan z Klicperova Chlumce
Interšampion
Grand Šampion České republiky, Šampion České republiky, Grand Šampion Slovenska, Šampion Slovenska, Šampion Polska, Šampion Maďarska, Šampion Rakouska, Šampion ČMKU, Junior šampion České republiky
Jan z Klicperova Chlumce
Klubový šampion krásy SKCHTaF, Klubový šampion KCHT CZ, Klubový šampion mladých KCHT CZ, Klubový vítěz H 2012, Klubový vítěz 2012, Klubový vítěz SK 2012, Vítěz Prahy, Vítěz speciální výstavy teriérů 2011 a 2013, Národní vítěz, Vítěz Střední a Východní Evropy, Nejlepší terier KCHT 2011& 2012
Jmenuji se JAN. Říkají mi HONZÍK. Tady jsem se narodil, mám tu maminku Ester, brášku Charliho, sestřičku Ivanku a další kamarády. Všichni mě tu milují a já je občas zlobím. Časem prý taky dostanu rozum. To si myslí moje panička, ale já nevím......(jsem ještě malý). Jedno ale vím jistě. V TÉTO RODINĚ UŽ ZŮSTANU !!!
Často mě berou na výstavy. To nemám rád. Měl bych se tam slušně chovat a to já nechci. Jsem velký paličák.
Taky mně pořád počítali zuby. Konečně dali pokoj! JSEM PLNOCHRUPÝ !!!
Musel jsem jet na popisný svod. A výsledek?
DOPORUČEN K CHOVU, jsem tedy CHOVNÝ PES.
Děvčata, těším se na vás.
Výstavní úspěchy taky začínají, už vím, co to je stát na stupních vítězů, dostávat poháry a pusu od paničky.

Kate z Klicperova Chlumce
Interšampion
Grand Šampion České republiky, Šampion České republiky, Šampion ČMKU, Šampion Polska, Šampion Slovenska, Šampion Maďarska, Junior šampion České republiky, Junior šampion Maďarska
Kate z Klicperova Chlumce

Junior Vítěz Střední a Východní Evropy, Klubový šampion mladých KCHT CZ, Klubový šampion KCHT CZ, Klubový vítěz mladých 2012, Klubový vítěz 2013, Národní vítěz, Nejlepší terier KCHT 2012, Vítěz speciální výstavy teriérů 2013

Tak si mě nechali doma. Jsem tomu moc ráda. Mám tu přece svoji maminku Ivanku, tatínka Honzíka (Jan), babičku Ester a další 2 strejdy. Moje panička se sice moc rozmýšlela, myslela si, že nás je doma už dost. Ale mně je tu moc fajn, alespoň si mám s kým hrát.

Ano, rozmýšlela jsem se.
Vím, kolika roků se průměrně dožívá skot.
Vím, kolik roků je mně.
Ale moje srdíčko zvítězilo. KATKA ZŮSTALA DOMA.


Home